Wypróbuj za darmo
Ja w nadchodzącym sezonie (zdzierania paznokci,kolan i stóp)planuję zakup kilku gatunków hortensji,pierisa,azalii,derenia,krzewuszki,klonu,igły kleopatry,funkii,ciekawych trawek,sosny,glicynii kokornaku wielkolistnego,może wierzby dokupieniu bukszpanów i lawendy francuskiej.Obsadzenie kawałka od północnej strony ogrodu(aranżacje już mam). Dalej podam konkretne nazwy powiecie co o tym myślicie?Co do zagospodarowania przestrzeni czeka mnie (właściwie nas)zrobienie małego tarasu z desek jakieś15m i ścieżki żwir+płyty betonowe.A potem tylko leżenie w słoneczku i upajanie się pięknem.Czekam na wasze pomysły!
"Coś"nowego do ogrodu?
Zimowe wieczory są strasznie długie,mamy więc wiele czasu na przemyślenia,co kupić lub co zmienić w naszym ogrodzie,by stał się piękniejszy.Podzielcie się swoimi pomysłami na ciekawą aranżację architektoniczną lub nowe ciekawe zestawienie roślin?Ja w nadchodzącym sezonie (zdzierania paznokci,kolan i stóp)planuję zakup kilku gatunków hortensji,pierisa,azalii,derenia,krzewuszki,klonu,igły kleopatry,funkii,ciekawych trawek,sosny,glicynii kokornaku wielkolistnego,może wierzby dokupieniu bukszpanów i lawendy francuskiej.Obsadzenie kawałka od północnej strony ogrodu(aranżacje już mam). Dalej podam konkretne nazwy powiecie co o tym myślicie?Co do zagospodarowania przestrzeni czeka mnie (właściwie nas)zrobienie małego tarasu z desek jakieś15m i ścieżki żwir+płyty betonowe.A potem tylko leżenie w słoneczku i upajanie się pięknem.Czekam na wasze pomysły!
Udzielone odpowiedzi
Witam! A Ja w tym roku zmieniam ogrodzenie wokół domu wiec mam zamiar nareszczie wprowadzić troche zmian.Od dawna marzy mi się fala,tzn. wzdłuż całego ogrodzenia na 2 m szerokosci rosnace juz krzewy różnego typu: zywotniki,tawuły,forsycja,pigwowiec,żarnowiec,budleja,magnolia i wiciokrzewy...miedzy nimi posadzić jednoroczne typu tulipany,krokusy,cynie,aksamitki,zeniszek.celozje.Chciałabym jakos odzielic ten pas ,może drewnianymi kołeczkami lub kamyczkami od trawy.Poniewaz lubie klomby ,a nie jest to duży ogród taki abym mogła stworzyć w nim ściezki i alejki,na środku rosnie jaśminowiec ,to w 4 miejscach chciałabym zrobić klomby..i np.kazdy moze być z innymi roślinami..jeden juz jest i rosna na nim kwaśnolubne..iglaki ,wrzośce ,kiścień i azalie.Na drugim na pewno róże ,na trzecim ukochane lilie mojej mamy,a na czwartym moze hortensje...Zobaczymy ..pomysłów wiele ,a jak bedzie w realu to się okaże..POZDRAWIAM!
Witaj Hejhello! zastanów sie nad perisami, jest opis ich na moją prośbę przez Anna76, ja niestety na swojej działce nie mogę ich posadzić. Szkoda by było czasu i pieniążków jeżeli gleba by im nie odpowiadała. Posadziłam kilka hortensji, tawułę japońska, wejgelę wspaniałą (w dwu kolorach) i inne krzewy. Nie mogę się doczekać wiosny i prac przy sadzeniu nowych roślin na mojej nowej działce mam ją drugi rok więc jeszcze dużo pracy przedemną. Marimpex na swoim profilu zrobiła dla mnie kilka projektów jak masz chwilę czasu zajrzyj na Jej profil - projekty są zatytułowane "dla Alicjam" może cos Ci wpadnie w oko. Pozdrawiam - Alicja M.
Jeżeli planujesz zakup derenia to proponuję "dereń jadalny" jest nie tylko krzewem ozdobnym ale na jesieni można z owoców zrobić pyszną nalewkę-alkoholową a potem zimą zasiąść w fotelu i raczyć sie jej smakiem z radością, że to właśnie Ty wychodowałaś taką roślinę.
Mam gg 656368 jestem dostępna wieczorem.
Mam gg 656368 jestem dostępna wieczorem.
hejhello
15992
28 miesięcy temu