2

Kliknij aby zamknąć.

Jak uprawiać hortensję ?

Chcę kupić hortensję ogrodową. Słyszałam że jest ciężka w uprawie. Czy może ktoś mi doradzić ?

majka300

4326

99 miesiące temu

Udzielone odpowiedzi

2

Kliknij aby zamknąć.
 
Witaj!Tez mazę o hortensji to co znalazłam w necie zamieszczam tu. Najlepsze warunki do rozwoju tej pięknej rośliny znajda w miejscu półcienistym i osłoniętym od wiatru. Hortensje nie lubią pełnego słońca, trudno im wtedy zapewnić odpowiednią wilgotność. Przy upalnych dniach koniecznie trzeba podlewać codziennie. Należy je sadzić w ziemi kwaśnej, zwłaszcza odmiany kwitnące na niebiesko. Można użyć ziemi do różaneczników. Do końca sierpnia trzeba zasilać rośliny, co tydzień lub raz na dwa tygodnie, nawozem do hortensji. Jeśli żółkną liście trzeba zasilić nawozem dla roślin kwaśnolubnych (szybszy efekt) lub podsypać kwaśnym torfem.Myślę,że nie tak ciężko ja uprawiać trzeba zapewnić jej odpowiednie warunki bytowe i pójdzie z górki.ważna uwaga hortensji nie powinno się ciąć, ponieważ ona kwitnie na zeszłorocznych pędach. Jeżeli teraz , lub na wiosnę skrócisz jej gałązki to ona w przyszłym roku nie zakwitnie.Obcina się tylko przymarznięte, lub złamane gałęzie. Powodzenia!Pozdrawiam!

hejhello

16102

99 miesiące temu

1

Kliknij aby zamknąć.
 
Dziękuję :))Na pewno w przyszłym roku się skuszę i posadzę hortensję.Bo teraz na pewno jest już za późno.
Również cię pozdrawiam :)

majka300

4326

99 miesiące temu

1

Kliknij aby zamknąć.
 
Uprawa jest ciężka jeśli chodzi o utrzymanie barwy kwiatów. Najbardziej szlachetne odmiany mają kolor niebieski (granatowy), jeśli wsadzimy je do zbyt zasadowej gleby hortensja się przebarwi na kolor różowy. Jeśli Ci to nie przeszkadza, to poza tym uprawa nie jest trudna :] Dostępne są też hortensje o kwiatach różowych i białych, które sprawiają mnie kłopotów z uprawą.
Mam hortensje 5lat, rośnie świetnie, a do tego jeszcze rozmnożyłam ją sobie :]
P.S. Najlepsze pH gleby dla hortensji to 4-5,5 (w zależności jaka barwę kwiatów chcemy osiągnąć). Barwa kwiatów hortensji zależy od stopnia dostępności jonów glinu w glebie. Na glebach kwaśnych o pH poniżej 4,5 kwiaty są niebieskie, na glebach o wyższym pH kwiaty są różowe. Aby uzyskać niebieskie hortensje należy zakwasić glebę kwaśnym torfem lub preparatem zakwaszającym, który można kupić w centrach ogrodniczych.
Pozdrawiam

honcia4

1360

99 miesiące temu

Dodaj odpowiedź

By dodać odpowiedź, musisz się zalogować.. Don't have an account? Załóż je w 15 sekund!.