2

Kliknij aby zamknąć.

Jak przesadzić storczyka?

Mój storczyk kwitnie prawie non stop od lutego 2007. Kwiat jest bardzo duży i muszę zmienić donicę na większą. Jak i kiedy powinnam to zrobić. Czy można podczas kwitnienia, jaką zastosować ziemię? Proszę o radę.

gosia

1572

95 miesiące temu

Udzielone odpowiedzi

1

Kliknij aby zamknąć.
 
Dlaczego go chcesz Gosiu przesadzac skoro kwitnie?Storczyk w swoim naturalnym środowisku rosnie jak chwast,zwiesza sie z pni drzew i lubi jak o nim troche zapominasz>Nie rób tego błędu co moja sąsiadka ,która przesadziła właśnie storczyka i niestety-UMARŁ!

Jolanda

414tys

95 miesiące temu

1

Kliknij aby zamknąć.
 
Storczyki rosną w korze która dobrze przepuszcza wodę a przesadza się je dopiero kiedy doniczka jest dużo za ciasna bo one w takich po prostu wolą rosnąć

Tiglii

290

95 miesiące temu

0

Kliknij aby zamknąć.
 
OK,
ale on ma już zachwianą równowagę i przewraca doniczkę...
Czy mimo to pozostawić ?

gosia

1572

95 miesiące temu

0

Kliknij aby zamknąć.
 
Może spróbuj wsadzić go razem z doniczką do jakiejś ceramicznej osłonki która będzie cięższa i pomoże mu zachować równowagę.

Tiglii

290

95 miesiące temu

0

Kliknij aby zamknąć.
 
storczyki przesadza sie po kwitnieniu to odpowiedniego podloza i przez 2 tyg nie podlewa (dla zagojenia mikrouszkodzen)
przesadzac trzeba jak roslina sie nie miesci w pojemniku i nic jej nie bedzie, jesli nie zostanie uszkodzona mechanicznie lub zalana woda

thea

970

95 miesiące temu

0

Kliknij aby zamknąć.
 
moja teściowa zaniedbała storczyka, zapomniała go podlewać i ....wypuścił na końcu pustej już łodyżki kwiatowej nowego storczyka: dwa listki i korzonek - one same pokazują co im trzeba. Jak przesadziłam swoje do większych doniczek to dwa lata nie kwitły, teraz kwitną wspaniale, pewnie dlatego, że je przetrzymałam a nie wyrzuciłam ze względu na brak kwiatów :)

SOWA

9062

95 miesiące temu

0

Kliknij aby zamknąć.
 
ja przesadzałam storczyki mojej kolezance. Po pierwsze doniczka w której rosną musi być naprawde dużo za mała. Storczyki po kupieniu przesadza się dopiero po kilku latach. Trzeba zakupić specjalną doniczke do storczyków, to znaczy taką przeźroczystą, ziemie do storczyków i zabrać się do przesadzania dopiero wtedy gdy roślina nie ma pąków i nie kwitnie. Delikatnie wyjąć roślinkę z zamałej doniczki, usunąć wszystkie chore, martwe lub suche pędy, i włożyć do nowej doniczki. Trzeba wkładać tak aby te korzenie , które wychodziły ze starej doniczki obkręcić wokoło korzeni rośliny i włożyć delikatnie do nowej doniczki. Następnie zasypywać delikatnie ziemią specjalnie do storczyków i potrząsać lub obstukiwać doniczkę aby ziemia wleciała we wszystkie zakamarki. Namoczyć przesadzonego storczyka pożądnie w wodzie , najlepiej przegotowanej i ciepłej (nie gorącej). I gotowe, życze powodzenia!!!!

rezerwat

0

95 miesiące temu

Dodaj odpowiedź

By dodać odpowiedź, musisz się zalogować.. Don't have an account? Załóż je w 15 sekund!.