2

Kliknij aby zamknąć.

Jak skutecznie walczyć z przędziorkiem?

Moja "Conica" w ub roku wyraźnie traciła igły (żółkły, brązowiały i spadały). Bardzo się przerzedziła. Podejrzewam przędziorka. Czy mam poczekać obserwując, czy walczyć już wiosną. Jeśli tak to jak najskuteczniej ?

gosia

1572

102 miesiące temu

Udzielone odpowiedzi

1

Kliknij aby zamknąć.
 
Na świerkach 'Conica' żeruje raczej świerkowiec większy. I tak od listopada do marca należy wykonać oprysk promanalem w stężeniu 2%, a w okresie lata - początek i połowa lipca - co 14 dni należy spryskać środkiem o działaniu kontaktowym, np Talstar w stężeniu 0,05%.

128

102 miesiące temu

1

Kliknij aby zamknąć.
 
Jeśli porażenie pojawiło się w postaci powiększających się ciemno brązowych plam, to faktycznie mógł to być przędziorek i wówczas możma go potraktować Mospilanem. /Talstar nie działa na wszystkie formy rozwojowe przędziorka/. Możesz też podejśc do tego bardziej ekologicznie i -codziennie skoro świt spryskać "Conice" mgiełką z czystej wody- Przędziory nie cierpią wilgoci (pojawiają się szczególnie na osobnkach wystawionych na intensywne działanie słońca).Trzeba tylko uważać żeby nie robić oprysków podczes operacji słońca /np. w poludnie/ bo można popażyć rośliny.Myśle, że radę "tećka" też warto wziać pod uwagę, a czekać nie ma na co, bo i jeden i drugi "robal" są wredne i nie takie proste do zwalczenia.

zawa6

2650

102 miesiące temu

1

Kliknij aby zamknąć.
 
eg mnie najlepszym środkiem przeciwko przędziorkowi jest Magus 200SC. jest to środek w formie koncentratu stężonej zawiesiny do rozcieńczania z wodą stosowany TYLKO na przędziorki. stężenie 0,06% (60ml w 100l wody). bardzo dobry środek!

norek0810

1216

102 miesiące temu

Dodaj odpowiedź

By dodać odpowiedź, musisz się zalogować.. Don't have an account? Załóż je w 15 sekund!.