3

Kliknij aby zamknąć.

a jak walczyć z nornicami

dzisiaj w sklepach można wszystko kupić ale tak "fajnie" jest zejść w niedzielę schodami z tarasu i zerwać pęczek przez siebie wychodowanej pietruszki czy marchewki do rosołku,niestety jak już tymi kretami się nie przejmuję to nornice które zjadają moich naprawdę trochę warzyw doprowadzają mnie do "furji".
Może tutaj ma ktoś skuteczny środek ,mieszkam w samym polu bo dookoła są jeszcze nie zabudowane działki więc myszki mają pole do popisu jak poczują warzywa

lora

13800

102 miesiące temu

Udzielone odpowiedzi

1

Kliknij aby zamknąć.
 
masz racje lora, humor jesze nikomu nie zaszkodzil zlap mlotek i powybijaj im zabki,ale teraz powaznie moze sprobujesz taka solarke wsadzic do ziemi,prawdopodobnie tez nornice nie lubia tych dzwiekow (pisalam o niej na pytanie o krecie):-)Pozdrawiam

wanda

83298

102 miesiące temu

0

Kliknij aby zamknąć.
 
dzięki za super poradę a gdzie dostanę taką lampeczkę?

lora

13800

102 miesiące temu

1

Kliknij aby zamknąć.
 
Na mojej działce nie było wolnego miejsca od korytarzy nornic. Było ich tak wiele , że podczas podlewania hektolitry wody wchodziły do gruntu a po pewnym czasie zapadała się ziemia. Nie przesadzam. Nawet powódź ich nie potopiła.Nie uwierzysz,ale teraz mam niewiele nornic, dzięki kotom. Zaczęłam karmić dzikie koty. Zamieszkały na werandzie mojego domku. Gdy przyjeżdżałam na działkę na schodach leżały prezenty w postaci nornic. I teraz też mnie częstują nornicami ale rzadko.
Co prawda ptakom też sie dostało, ale marchewki do zupy mam.
Pozdrawiam Zosia

wise

14312

102 miesiące temu

0

Kliknij aby zamknąć.
 
dzieki za odpowiedz ,będe musiała spróbować z tymi kotami.

lora

13800

102 miesiące temu

1

Kliknij aby zamknąć.
 
Czytałam że na plantacjach sieje sie gorczycę ,która rosnąc zmienia skład chemiczny gleby .Który niekoniecznie lubią nornice Potem przekopujesz i masz nawóz. Mówie o warzywniku,bo rabaty i trawnik nie wchodzą w rachubę ze względu na trudności techniczne . Jeszce jedno na krety to nie działa.
pozdrawiam

krystyna

2650

101 miesiące temu

0

Kliknij aby zamknąć.
 
Próbowałam wielu sposobów.Do otworów wkładałam solone śledzie,wlewalam kurzanca,trukę,ale moim zdaniem najskuteczniejszy jest gotowy preparat w postaci cuchnącego płynu.Odstrasza on nornice czy jakieś inne "gady".Jest to bardzo trudna walka i z wiatrakami.

smoczyca

0

98 miesiące temu

Dodaj odpowiedź

By dodać odpowiedź, musisz się zalogować.. Don't have an account? Załóż je w 15 sekund!.
Zadaj pytanie!

Odpowiedziano w czasie

0 godz. 21 min.